آشنایی با کاربردهای اره افقی بر، با ما همراه باشید تا شما را با کاربردهای دستگاه اره افقی بر آشنا کنیم.

کاربرد های مختلف اره افقی بر

  • به کارگیری اره افقی بر در لوله کشی

از این اره در امور مربوط به لوله کشی استفاده های بسیاری می شود، برای مثال هنگام تعویض لوله های قدیمی، می توان آن ها را از محلشان خارج نمود یا لوله های جدید را می توان بادقت بالایی به وسیله این اره ها برش زد. اگر اره مورد نظر توانایی برش بتن را هم داشته باشد، می توان برای برش یا ایجاد سوراخ در محل عبور لوله هم از آن استفاده کرد. اره افقی بر، قابلیت برش لوله های پلیکا و پلی اتیلن را دارا می باشد.

  • به کار گیری اره افقی بر در آهنگری

برخی از اره های افقی بر به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که توان ایجاد برش را حتی در سطوح فلزی هم دارند و به همین علت در آهنگری ها و صنایع مربوطه به کار گرفته می شوند. توجه به مطابقت قطر فلز مورد نظر با توان برش اره، از نکات ضروری به حساب می آید زیرا فلز های با قطر زیاد را نمی توان با این اره ها برش داد.

  • به کار گیری اره افقی بر در تخریب

با توجه به قابلیت های خاص این اره ها در برش مواد خیلی سخت، در امور ساختمان سازی یا در برخی از کارگاه ها می توان جهت تخریب آجر، گچ یا سیمان هم از آن ها استفاده نمود.

  • به کار گیری اره افقی بر در نجاری

به دو دلیل از این اره ها در صنایع نجاری و چوب استفاده های بسیاری می شود:

  1. این اره ها، با استحکام بالا و نوک تیغه ای که دارند متناسب برای برش انواع چوب حتی چوب های با ضخامت ۳۰ سانت هم هستند.
  2. از آنجایی که این اره ها به راحتی قابل حمل و جابجایی هستند و وزن بالایی ندارند، در زمان هایی که امکان انتقال و جابجایی چوب برای برش وجود ندارد، این اره ها به کمک کاربر آمده و چوب را در محل خودش، برش می دهند.
  • به کار گیری اره افقی بر در ساخت ماکت های سه بعدی

در ساخت ماکت های سه بعدی، اره های افقی بر گزینه بسیار خوبی برای برش قطعات مربوطه می باشند زیرا تیغه تخت این دستگاه موجب می شود که برش به صورت مستقیم و در خط راست پیشروی کند، پس اگر نیازی به برش منحنی در بعضی از قسمت ها نیست، اره افقی بر به راحتی این کار را انجام می دهد.

  • به کار گیری اره افقی بر در برش وسایل پلاستیکی

امروزه از مواد پلاستیکی با انواع مختلفی که دارند، در ساخت بسیاری از وسایل مورد نیاز افراد استفاده می شود. برای برش این وسیله ها به عنوان ظرف و قالب در صنایع مختلف و شکل دهی به هریک از آن ها، می توان از اره های افقی بر استفاده نمود.