برای انتخاب میز و صندلی مناسب برای رستوران، به چه مواردی باید توجه کرد؟، همانطور که میدانید زیبایی دکوراسیون هتل ها تا اندازه ای اهمیت دارد که معمولا امضای شخصی آنها محسوب می شود. یکی از ارکان اصلی دکوراسیون هتل ها مرتبط با فضای رستوران است که به دلیل آنکه مشتریان به دفعات طی روز در این قسمت رفت و آمد می‌کنند لذا بایستی با دقت و وسواس زیادی طراحی شود. این طراحی قاعدتاً متاثر از چیدمان لوازمی خواهد بود که در آن فضا قرار می‌گیرد و یکی از مهمترین آنها میز و صندلی رستوران است. اهمیت میز و صندلی رستوران هتل هم از بابت زیبایی ظاهری و هم از بابت راحتی آن است. به گونه ای که مشتریان هم از فضای زیبای رستوران ضمن غذا خوردن لذت ببرند و هم طی این مدت از نشستن روی صندلی ها احساس راحتی داشته باشند.

چگونگی انتخاب صندلی رستوران هتل

قطعاً یکی از دشوارترین مراحل برای دکوراسیون داخلی هتل رستوران، انتخاب میز و صندلی مناسب است. شما برای این موضوع گزینه های زیادی از جمله میز و صندلی چوبی، میز و صندلی پلاستیکی، میز و صندلی فلزی، مبلمان رستورانی، کاناپه رستورانی و یا حتی نیمکت را پیش رو دارید. این که کدام را بایستی انتخاب کند در درجه اول بستگی به سبک کلی دکوراسیون هتل شما دارد.

برای مثال اگر طراحی داخلی هتل شما از نوع دکوراسیون مدرن است بایستی به دنبال صندلیهایی با ظاهر فانتزی و مدرن باشید. اگر کلاسیک است مبل، کاناپه و یا صندلی های با نشمین گاه تشک دار می توانند گزینه مناسب تری باشد.

در درجه دوم شما بایستی مرغوبیت و کیفیت ساخت صندلی را مد نظر قرار دهید. اگر تنها به ظاهر آن دقت کنید مطمئناً در آینده نزدیک پشیمان خواهد شد. زیرا به دلیل نداشتن دوام و طول عمر مطلوب ناچار به صرف هزینه مجدد برای خرید صندلی و یا تعمیر آنها می شوید.

در مرحله بعدی حتماً بایستی طراحی ارگونومیک و راحتی صندلی را مد نظر قرار دهید. قرار است مشتریان در هتل رستوران شما دقایقی طولانی را برای صرف غذا و همچنین استراحت سپری نمایند. اگر مبلمان از راحت کافی برخوردار نباشد مشتری خیلی زود فضا را ترک کرده و ترجیح می دهد برای دفعات بعدی به جای استفاده از رستوران هتل به رستوران های سطح شهر مراجعه کند.

بهینه سازی فضای رستوران هتل

قدم اصلی در بهینه سازی فضای رستوران هتل در واقع انتخاب نوع صندلی مناسب با فضای در دسترس است. اگر رستوران شما متراژ بالایی دارد شما می توانید به صورت ترکیبی از انواع مبلمان، صندلی، کاناپه و نیمکت استفاده کنید. به این ترتیب ضمن ایجاد تنوع در محیط رستوران طراحی آن را حرفه‌ای‌تر سازید. اما اگر فضای رستوران شما کوچک است بهتر است به دنبال گزینه های جمع و جور و صرفاً صندلی باشید. همچنین شما می توانید فضایی مجزا برای کافی شاپ و یا سرو نوشیدنی در رستوران خود اختصاص دهید.