آشنایی با مزایای دیمر برای لامپ های کم مصرف
آشنایی با مزایای دیمر برای لامپ های کم مصرف

آشنایی با مزایای دیمر برای لامپ های کم مصرف، ما در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایای استفاده از دیمر در لامپ های کم مصرف بپردازیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مزایای دیمر برای لامپ کم مصرف:

  • زیباتر شدن نورپردازی:

به منظور زیبا تر دیده شدن نور خانه از لامپ های کم مصرفی استفاده می شود که دیمر ها در تنظیم نمودن نور آن تاثیرات بسیاری دارند. همانطور که می دانید بسیاری از خانه هایی که نورگیر خوبی ندارند، در ساعت های مختلف روز به نور متفاوتی احتیاج دارند؛ تنظیم این میزان نور به وسیله دیمر مخصوص لامپ ال ای دی و دیگر انواع لامپ ‌ها امکان‌ پذیر می باشد. دیمر ها همانطور که در زیباتر کردن خانه ها کاربرد دارند؛ در تزئین ویترین ها و فضا های ساختمان های تجاری نیز نقش مهمی دارند. همچنین به یاد داشته باشید نور پرداری رستوران ها در ایجاد اشتهای افراد بسیار موثر است پس لازم به ذکر است که از دیمر ها در این اماکن هم استفاده های بسیاری می شود.

  • نصب آسان و ساده:

یکی از مزایای این دیمر ها نصب آسان و راحت آن ها می باشد به گونه ای که برای نصب این دیمر ها احتیاجی به تغییر سیم کشی ساختمان ها نبوده و تنها کافیست فیوز را قطع نموده و کلید دیمری را جایگزین کلید معمولی کنید؛ به یاد داشته باشید که لامپ باید از نوع دیمرپذیر باشد؛ مثلا از انواع فلور سنت نباشد.

  • طول عمر بیشتر لامپ:

لامپ هایی که دیمر دارند در مقایسه با لامپ های بدون دیمر به میزان کمتری گرم می شوند؛ همچنین قطعاتشان دیرتر خراب شده و طول عمر بیشتری دارند. دیمر لامپ ‌های ال ای دی و کم مصرف و  رشته ای و smd در بازار موجود می باشند و به جز فلورسنت، دیمر ها انواع لامپ‌ های مصرفی را پوشش می‌دهند.

  • صرفه‌جویی در مصرف انرژی:

زمانی که شما پیچ دیمر را برای لامپ های کم مصرف می چرخانید، ولتاژ برق وارده به لامپ کم شده و به این ترتیب در مصرف برق هم صرفه جویی می شود. در نتیجه با به کار گیری لامپ ‌های کم ‌مصرف و تنها چرخاندن یک پیچ در مواقع لزوم، می توانید انرژی مصرفی و نور را کاهش داده و هم به میزان نور دلخواه برسید هم میزان مصرف انرژی را کاهش دهید.

  • قیمت مناسب برای دیمر لامپ:

همانطور که می دانید دیمر ها انواع مختلفی دارند؛ انواع دیمر لامپ های هوشمند از قیمت بیشتری در مقایسه با دیمر لامپ های مکانیکی برخوردارند.

  • عدم آسیب رسانی به محیط زیست:

همانطور که می دانید؛ استفاده بیش از اندازه از انرژی های الکتریکی موجب آلودگی شدید محیط زیست می شود زیرا برای تولید این انرژی سوخت بسیار زیادی مصرف می شود. با استفاده از دیمر ها، مصرف انرژی کاهش می یابد و آلودگی ناشی از تولید برق در نیروگاه‌ ها کاهش پیدا می کند.