آشنایی با شیوه راه اندازی و نصب کارواش خانگی
آشنایی با شیوه راه اندازی و نصب کارواش خانگی

آشنایی با شیوه راه اندازی و نصب کارواش خانگی، آیا شما کارواش خانگی دارید یا قصد خرید آن را دارید؟ ما در این پست قصد داریم شما را با نحوه راه اندازی و نصب کارواش خانگی آشنا کنیم. همچنین در ادامه اقداماتی را که در هنگام استفاده از این وسیله باید انجام دهید را به شما آموزش می دهیم. با ما همراه باشید.

شیوه راه اندازی و نصب کارواش خانگی:

ابتدا باید گفت که مهم ترین امر برای استفاده از کارواش خانگی مطالعه دفترچه راهنمای آن ها می باشد اما در کل موارد زیر جهت راه اندازی دستگاه باید انجام شوند:

 1. در اولین قدم باید دستگاه و دیگر تجهیزات و متعلقات آن را از جعبه خارج نمایید.
 2. در گام دوم باید پایه دستگاه را که جهت ثابت ماندن آن بر روی زمین به کار می روند؛ از طریق آلن نصب کنید.
 3. در مرحله بعد چرخ های حرکتی را در محل مخصوص به خود نصب کرده و از طریق بست های آبی رنگ قرار گرفته شده در جعبه، آن ها را محکم کنید.
 4. سپس دسته بالایی واتر جت را وصل نموده و از طریق پیچ های تعبیه شده آن را محکم کنید.
 5. در این گام لنس، نازل، تفنگی، نازل مواد شوینده و کابل برق را در محل مخصوص به خودشان، در پشت دستگاه قرار بدهید.
 6. در نهایت کلیه اتصالات مربوط به تجهیزات جانبی همچون نازل زمین شوی را طبق دستورات دفترچه راهنما نصب کنید.

اقدامات بسیار مهم در استفاده از کارواش خانگی:

 • بعد از به اتمام رساندن مراحل نصب و راه اندازی، زمان استفاده از دستگاه فرا می رسد. اول باید کلیه وسایل بزرگ را از محلی که در نظر دارید خارج نمایید و پس از آن محل اتصال کابل برق واترجت را مشخص کنید. به یاد داشته باشید که بچه ها نباید در نزدیک محل شستشو باشند و جهت شروع عملیات، دستگاه را بر روی فشار لازمه تننظیم نمایید
 • دستگاه کارواش را به برق متصل کنید؛ سپس تفنگی و لنس را در دست خود گرفته و کلید استارت روی دستگاه را بزنید. شستشو باید با نهایت دقت و از یک نقطه معین، شروع شود.
 • پس از آنکه یک منبع آب مناسب پیدا کردید، باید شلنگ منبع را به خروجی دستگاه اتصال دهید.

 • به یاد داشته باشید که قبل از اینکه ورودی دستگاه را به منبع آب وصل کنید، مطمئن شوید که می تواند دبی مورد نیاز دستگاه را تامین نمایید.
 • اگر احساس می کنید که زمین بیش از اندازه کثیف بوده و به شستشوی بیشتری احتیاج دارید، از نازل زمین شوی دوار استفاده نمایید و در صورت لزوم می توانید همزمان با آب پرفشار از مواد شوینده نیز استفاده کنید.
 • یک طرف تفنگی را شلنگ فشار قوی دستگاه و طرف دیگر آن را به لنس و سپس نازل مورد نیاز عملیات شستشو وصل کنید. یکی دیگر از نازل هایی که قوی تر عمل می کنند، نازل های تورنادو می باشند که می توانند همه آلودگی را به طور کامل از بین ببرند. جهت انجام شستشو لازم است که شیر آب ورودی را باز کرده و تفنگی را به منظور خروج هوای سیستم یک بار فشار دهید.
 • یکی از نکات بسیار مهم این است که کلیه شیرآلات و اتصالات باید کاملا محکم شوند تا هوا وارد دستگاه نشود. پس از آن در اولین گام جهت روشن نمودن دستگاه برای جلوگیری از به عقب پرت شدن کاربر، لازم است تا نازل در کمترین حالت خروج آب تنظیم گردد؛ همچنین  با فعال کردن کلید ایمنی از پاشش ناگهانی آب جلوگیری نمایید.

در هنگام استفاده از کارواش خانگی به چه نکات فنی و مهمی باید توجه کرد؟، این عنوان مقاله ای است که در آن ما به شما نکات فنی و مهمی را پیرامون استفاده از کارواش های خانگی آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.